Gdzie warto uczyć się francuskiego?

Obecnie świat stoi przed nami otworem. Żal więc nie korzystać z wielu możliwości, jakie dają otwarte granice czy szybki i tani transport. Niejeden specjalista twierdzi, że najlepiej nauczyć się języka obcego w kraju, w którym używa się go na co dzień. Jest w tym na pewno racja, więc warto skorzystać i wybrać się na kurs francuskiego do Paryża, Nicei czy Montrealu.

Paryż – miasto zakochanych

Dobrze jest odwiedzić stolicę Francji i poznać tutejsze zabytki. Jako miejsce nauki Paryż na pewno spisze się równie doskonale. Będziesz mógł spędzić tu miło czas z nowo poznanymi ludźmi w jednej z wielu kawiarenek. Jeśli wybierzesz się na kurs francuskiego z ukochaną osobą, to na pewno znajdziecie w Paryżu urokliwe miejsca na spacer. Koniecznie wybierz się na Pola Elizejskie. Jeśli lubisz odwiedzać galerie i muzea, to także Ci ich nie zabraknie. Możesz udać się do Luwru, by podziwiać dzieła znanych artystów, m.in. „Monę Lisę” Leonadra da Vinci. Koniecznie zobacz też Katedrę Notre-Dame i Ogród Luksemburski. Stań też na szczycie Wieży Eiffla i podziwiaj miasto z góry.

Nicea – wakacje na Lazurowym Wybrzeżu

Nicea to nieco spokojniejsze miejsce niż Paryż, choć i tutaj nie brakuje turystów. W Nicei znajdują się rzymskie zabytki, takie jak ruiny term i amfiteatru z III wieku. Nie brakuje tu również muzeów i innych wartych zobaczenia budowli. W tym mieście będziesz miał także co robić z przyjaciółmi. Spróbujcie nicejskiej kuchni albo wybierzcie się na piękną plażę, by odpocząć w promieniach słońca.

Montpellier – kurs w spokojniejszej okolicy

Jeżeli wolisz wybrać się na szkolenie językowe do miejsca, które nie jest tak popularne wśród turystów, to jedź na przykład do Montpellier. To miasto posiada bardzo klimatyczną, zabytkową architekturę. Na pewno nie będziesz się tu również nudził, gdyż znajdziesz tu urokliwe galerie, muzea czy restauracje, w których uprzyjemnisz sobie czas wolny.

Montreal – nauka w Kanadzie

Mamy też propozycję dla tych, którzy zamiast do Francji wolą wybrać się do dwujęzycznej Kanady. W Montrealu możesz uczyć się zarówno angielskiego, jak i francuskiego. Wielokulturowa mieszanka ludności sprawi zaś, że poznasz wiele różnych sposobów życia. Nie zabraknie Ci też zajęć na łonie natury bądź w pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *