O czym warto pamiętać przed wyprawą do Stanów Zjednoczonych?

Wyjazd do USA to spora wyprawa. Warto się więc odpowiednio przygotować. Jeśli interesują Cię kursy językowe, zadbaj o to, aby niczego Ci na nich nie brakowało. Postaraj się dowiedzieć, jak najwięcej o kraju, do którego się wybierasz, a także zadbaj o swój ekwipunek.

Co zabrać na kursy językowe za granicą?

Warto potraktować wylot do Stanów Zjednoczonych na kurs językowy, jak tradycyjne wakacje. Mamy na myśli kwestie rzeczy do zabrania. Na pewno będą Ci potrzebne ubrania i przedmioty, których codziennie używasz. Poza tym zastanów się, co chciałbyś mieć przy sobie podczas zwiedzania. Kursy językowe to przecież nie tylko godziny nauki, ale też czas spędzany na poznawaniu tutejszej kultury i ciekawych miejsc.

Nowy Jork to nie jedyna opcja

Nim zdecydujesz się na konkretną destynację, pamiętaj także, że Nowy Jork to nie jedyna możliwość. Owszem, jeśli marzysz o tym, aby odwiedzić to wielkie miasto, to wybierz się właśnie tam. Jeśli jednak przeraża Cię myśl o drapaczach chmur i zgiełku, to wśród ofert kursów zagranicznych w Stanach Zjednoczonych na pewno znajdzie się jakaś propozycja w mniej hałaśliwym mieście.

Jak się przygotować?

Niezależnie od tego, czy wybrałeś Nowy Jork, czy na przykład Florydę albo Kalifornię, powinieneś odpowiednio przygotować się do wylotu i samego pobytu. Postaraj się dowiedzieć, ile bagażu możesz mieć w samolocie. Dowiedz się, jak dostać się z lotniska do miejsca, w którym będziesz mieszkał. Po prostu zapoznaj się z wszystkimi szczegółami swojej podróży. Będziesz dzięki temu spokojniejszy i nic Cię nie zaskoczy. By czuć się pewniej w USA możesz także zabrać ze sobą rozmówki lub mały słownik kieszonkowy, które ułatwią Ci komunikację, zwłaszcza na początku pobytu.

Nie tylko nauka

Przed wyprawą pamiętaj także o tym, że kursy językowe za granicą to nie to samo co nudne godziny w szkolnej ławie. Tutaj wiedzę będziesz zdobywać w dużej mierze w terenie. Będziesz osłuchiwać się z językiem, ponieważ będziesz w kraju, w którym jest on językiem urzędowym. Poza tym kursy językowe za granicą to tylko kilka godzin dziennie w sali lekcyjnej. One również są potrzebne dla usystematyzowania wiedzy. Nie traktuj jednak tej wyprawy czysto naukowo, znajdzie się bowiem również czas na relaks i poznawanie świata. Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nowy-jork/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *