Nie tylko Londyn jest w Anglii…

Miastem, które w pierwszej kolejności kojarzy się z Anglią jest Londyn. Nic dziwnego, w końcu jest to stolica kraju. Warto jednak poznać także inne miejscowości, w których czekają liczne zabytki i atrakcje. Dowiedz się, co ciekawego czeka Cię w innych miejscach w Anglii.

Londyn – wielkomiejski zgiełk

Jeżeli wybierasz się do Anglii po raz pierwszy, to oczywiście Londyn jest tym, co z całą pewnością warto zobaczyć. Spróbuj chociaż odwiedzić jedno z bogatych w zbiory muzeów, na przykład British Museum, Science Museum albo galerię National Gallery. W każdym z tych obiektów można spędzić kilka godzin i zapewne i tak zostanie jeszcze coś do zobaczenia. Zbiory są bardzo ciekawe. Koniecznie rzuć okiem z zewnątrz na Tower of London i Tower Bridge. Nie zapomnij też „odwiedzić królowej” przed pałacem Buckingham.

Cambridge – miasto uniwersyteckie

Miastem, które warto odwiedzić jest także Cambridge. To miejsce mocno związane z uniwersytetem. Nie brakuje tu jednak również zabytków. Można przejść się na spacer nad rzeką Cam i oglądać malownicze tyły kolegiów, nazywane Backs. W Cambridge warto odwiedzić także historyczną ulicę King’s Parade. Na uwagę zasługuje również Great St Mary’s Church, czyli kościół będący środkiem uniwersytetu.

Brighton – piękne zabytki

Miejsc do odwiedzenia nie brakuje również w Brighton. Koniecznie odwiedź tutaj Royal Pavilion z XVIII – XIX wieku, utrzymany w stylu indosaraceńskim, który stanowi byłą rezydencję królewską, a obecnie mieści się tam muzeum. Na pewno urzeknie Cię także molo Palace Pier i Brighton Marina. Wybierz się na wycieczkę kolejką wąskotorową i nie zapomnij zobaczyć Fontanny Królowej Victorii. To oczywiście tylko niektóre z zabytków.

Oxford – ważny ośrodek kultury

Oxford od dawna uważany jest za ważny ośrodek kulturalny Anglii. Mieszczą się tu liczne muzea, galerie, kina czy teatry. Jeśli się tu wybierzesz, na pewno nie będziesz się nudzić. Zwiedź na przykład muzeum uniwersyteckie Ashmolean, gdzie mieszczą się dzieła znamienitych artystów takich jak Michał Anioł czy Rembrandt.

Szkoły językowe w różnych zakątkach Anglii

Warto wspomnieć, że niezależnie od tego czy ostatecznie wybierzesz Oxford czy jednak Londyn, wszędzie czekają na Ciebie szkoły językowe. Dzięki połączeniu zwiedzania z nauką możesz szybciej opanować wiedzę językową i kulturową. Szkoły językowe to świetny wybór na aktywne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *