Kurs językowy dla młodzieży – jak się przygotować?

Jedziesz na wakacje do nowego kraju, w którym będziesz uczył się wybranego języka obcego? Jesteś szczęściarzem, gdyż na pewno czeka Cię przygoda i wiele fantastycznych wspomnień. Zadbaj tylko o to, aby odpowiednio przygotować się do podróży i pobytu, a na pewno będziesz się świetnie bawił.

Ustal, gdzie chcesz jechać

Być może masz ten punkt już za sobą, ale jeśli nie, to koniecznie ustal z rodzicami, gdzie chcesz jechać. Nauka angielskiego niekoniecznie musi odbywać się w Anglii, a hiszpańskiego w Hiszpanii. Możesz wyjechać do Meksyku albo do Nowej Zelandii i tam poznawać tajniki ulubionych języków obcych. Możesz odbyć podróż do Kanady lub Stanów Zjednoczonych. Świat stoi przed Tobą otworem, więc porozmawiaj z opiekunami, aby ustalić, jakie masz preferencje. Wówczas im też będzie łatwiej wybrać konkretną destynację, która Ci się spodoba, a jednocześnie będzie odpowiednia w stosunku do domowego budżetu.

Jak długo będziesz się uczyć?

Oczywiście, ważne jest też na jak długo pojedziesz czy polecisz do obcego kraju. To również jest związane z finansami rodzinnymi, ale również z Twoją nauką w Polsce i z przekonaniami rodziców. Jeśli szczególnie zależy im na tym, abyś perfekcyjnie opanował język obcy, to możesz spędzić poza domem nawet rok, ucząc się przez ten czas w szkole za granicą. W zależności od czasu pobytu w wybranym miejscu, musisz oczywiście odpowiednio się przygotować.

Co musisz ze sobą zabrać?

Jeśli jedziesz na dwa tygodnie, to praktycznie nie musisz się martwić o ekwipunek. Zabierz po prostu ubrania i rzeczy, których używasz na co dzień. Dowiedz się, co jeszcze jest potrzebne w kraju Twojego przyszłego pobytu. Jeśli zapomnisz jakiejś zwykłej rzeczy, takiej jak szczotka do włosów, to bez problemu kupisz ją na miejscu. Nie masz się zatem czym przejmować. Większą uwagę powinieneś poświęcić pakowaniu, jeśli jedziesz do danego kraju na dłużej. Wówczas bowiem częściej potrzebne są specjalne dokumenty albo rzeczy, bez których nie możesz się obyć w dłuższym okresie czasu. Najlepiej stwórz sobie listę całego ekwipunku, który musisz posiadać. Zapisz też sprawy do załatwienia przed wyjazdem. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz.

Daj sobie czas

Pamiętaj, aby nie przygotowywać się na ostatnią chwilę. Dzięki daniu sobie czasu będziesz spokojniejszy, a także z większym prawdopodobieństwem załatwisz wszystko, co trzeba. Zdążysz iść do dentysty na kontrolną wizytę i wyrobić sobie paszport, jeśli jest potrzebny. Takie podejście jest bardziej rozsądne niż zostawianie wszystkiego na później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *