Hiszpański w Meksyku czy w Hiszpanii?

Międzynarodowa współpraca między firmami i szkołami językowymi pozwala korzystać z możliwości nauki w różnych zakątkach świata. Dlaczego by nie nauczyć się hiszpańskiego w kraju, w którym używa się go częściej niż gdziekolwiek indziej? Dlaczego by nie poznać przy tym fascynującej hiszpańskiej kultury?

Hiszpanie – żywiołowy, rodzinny naród

Rodowici Hiszpanie to bardzo spontaniczni ludzie, którzy lubią spędzać czas w kawiarniach, restauracjach i na imprezach. W ciągu dnia mają przerwę na obiad, w czasie której nieraz wracają do domu i spożywają posiłek w rodzinnej atmosferze. Sjesta to właśnie taki przyjacielski, familijny czas odpoczynku. Mieszkając w Hiszpanii podczas kursu językowego, na pewno zdążysz poznać naturę mieszkańców. Tam nikogo nie dziwi spontaniczny śpiew na ulicy czy w restauracji. Nikt nie jest też zaskoczony gwizdaniem lub komplementami jako formą docenienia kobiecej urody.

Miasta pełne zabytków

Jeżeli wybierzesz się na szkolenie językowe do Hiszpanii, na pewno będziesz miał co zwiedzać. W Barcelonie znajdziesz wiele architektonicznych dzieł, w tym zabytki autorstwa Gaudiego. W Madrycie także nie zabraknie Ci wiekowych budowli, a także wielu kulturalnych placówek, które warto odwiedzić. Mniejsze miasteczka hiszpańskie również mają swój urok. Tutaj życie płynie zdecydowanie wolniej niż w metropoliach, a mieszkańcy nigdzie się nie spieszą.

Spotkania i świętowanie do białego rana

Hiszpanie lubią świętować. Praktycznie w każdym miesiącu jest jakaś okazja, by imprezować lub po prostu zorganizować przyjęcie. Nie brakuje także ulicznych parad czy świąt związanych z konkretnym miastem albo rejonem. Jeżeli jesteś ciekaw jak można bawić się do białego rana, a następnie wspólnie zjeść śniadanie i pójść prosto do pracy, to zabaw się z Hiszpanami. Zobaczysz, że ich imprezowanie zaczyna się stosunkowo później niż u nas, ale też później się kończy.

Meksykańska plaża

Możesz też nauczyć się języka hiszpańskiego w Meksyku. Warto zarezerwować sobie pobyt gdzieś blisko plaży. Będziesz mógł cieszyć się słońcem, sportami wodnymi i grą w piłkę plażową. Również i w tym kraju nie zabraknie Ci okazji do zwiedzania i zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *