Dlaczego warto wybrać się na Maltę?

Malta to niewielki, ale bardzo urokliwy i bogaty w zabytki zakątek świata. Pośród pięknych plaż i widoków warto spędzić trochę czasu. Na uwagę zasługują także tutejsze dania i wino. Jak zorganizować sobie takie wakacje na Malcie?

Malta – wyjątkowe plaże

Wyjazd na Maltę może dostarczyć wielu wrażeń. Przede wszystkim koniecznie odwiedź którąś z tutejszych plaż, a najlepiej kilka z nich. Malta posiada wiele popularnych plaż, na których nie brakuje wypożyczalni sprzętu oraz restauracji i barów, w których można odpocząć. Angielski na Malcie to główny język, więc bez problemu się tu dogadasz. Popularne plaże są jednak często odwiedzane przez turystów. Jeśli więc wolisz pobyć w jakimś mniej tłocznym miejscu, to możesz wybrać się na przykład na Mġarr ix-Xini na wyspie Gozo. By się tam dostać będziesz musiał zrobić sobie długi spacer, ale wyprawa jest tego warta. Widok na zatokę z góry jest niesamowity, a na dole czeka jedno z pięknych kąpielisk na Gozo. Musisz jednak uważać na kamienisty brzeg. Najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie buty do wody.

Co warto zwiedzić na Malcie?

Malta to także wiele zabytków, w tym kilkanaście megalitycznych świątyń. Sześć z nich zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć chociaż jedną z nich. Na Malcie można także podziwiać piękne jaskinie i groty oraz mosty skalne. Na pewno dobrze jest zobaczyć także Blue Lagoon, czyli urokliwą cieśninę pomiędzy wyspami Comino i Cominotto. Będziesz zachwycony krystalicznie czystą wodą w tym miejscu.

Obozy językowe i wypoczynek

Warto wybrać się na Maltę także na obozy językowe. Dzięki temu można jednocześnie pozwiedzać i nauczyć się angielskiego w kraju, w którym używa się go na co dzień. W takim otoczeniu umiejętności językowe są znacznie szybciej przyswajane. Obóz językowy dla młodzieży czy dorosłych pozwala czerpać ze wszystkich atrakcji na Malcie i zdobywać przydatne umiejętności.

Nauka połączona z rozrywką

Warto przyswajać angielski na Malcie, ponieważ wówczas lepiej niż kiedykolwiek indziej można zdobyć wiedzę o danym kraju oraz o języku. Można zapisać dzieci na obóz językowy dla młodzieży. Są także organizowane obozy językowe dla dorosłych, również dla tych w starszym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *