Dlaczego warto jechać do Rzymu?

Rzym pełnił niegdyś funkcję centrum zachodniej cywilizacji. Dziś warto odwiedzić tę stolicę Włoch, aby chociaż raz w życiu zobaczyć starożytne budowle i znajdujące się na każdym kroku prawdziwe dzieła sztuki. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co koniecznie trzeba zobaczyć w Rzymie, zapraszamy do lektury.

Zwiedzanie i życie w Wiecznym Mieście

Rzym jest miejscem, którego nie dasz rady zwiedzić przez kilka dni czy tygodni. Jeden urlop na pewno nie wystarczy, aby móc się pochwalić, że widziało się już wszystko, co warto tutaj zobaczyć. Jednak już po pierwszych spojrzeniach na Rzym można dać mu się oczarować. Aby mieć więcej czasu na podziwianie architektury z wielu okresów historycznych, zwiedzanie muzeów i spacerowanie romantycznymi, wąskimi uliczkami można wybrać się do tego miasta na kurs językowy. Długoterminowy pobyt na zagranicznym szkoleniu z włoskiego będzie okazją do poznania lokalnych zwyczajów oraz mniej popularnych miejsc.

Koloseum i inne kultowe zabytki

Pierwszym, co przychodzi na myśl, kiedy mówimy o zaletach włoskiej stolicy, jest oczywiście bogactwo zabytków pochodzących z różnych okresów historycznych. Jeśli jesteś w Rzymie po raz pierwszy, koniecznie zobacz, między innymi: Koloseum, Panteon, Bazylikę Świętego Piotra, Schody Hiszpańskie czy Fontannę di Trevi. Nie są to rzecz jasna wszystkie miejsca, które warto odwiedzić.

Włoska pizza i najlepsze lody na świecie

Włochy słyną także z wyjątkowej pizzy. Musisz jej choć raz spróbować, aby wiedzieć, jak smakuje ona w kraju swego pochodzenia. Polecamy także posmakować tutejszych lodów gałkowych. Naszym zdaniem nie mają sobie równych. Są wyjątkowo smaczne, a niejeden Włoch przyrządza je według własnej, tajemnej receptury. Kolejną rzeczą, która kojarzy się z Rzymem i ogólnie Włochami, jest naturalnie kawa. Ten napój mieszkańcy spożywają przeważnie w postaci espresso.

Sprzyjający rzymski klimat

Tym, co przemawia za podróżą i dłuższym pobytem w Rzymie, jest również sprzyjający klimat. O każdej porze roku zwiedzanie tego miasta jest bardzo przyjemne. Nieraz mogą co najwyżej doskwierać upały, jednak w południe Włosi także chowają się w lokalach, więc po prostu idź za ich przykładem i skosztuj owoców morza lub wspomnianej już pizzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *