Ciekawe miejsca do nauki hiszpańskiego

Hiszpański to jeden z najczęściej używanych języków obcych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że można się go uczyć w wielu ciekawych miejscach na świecie. Nie trzeba wcale chodzić na lekcje we własnym kraju. Można wybrać się do Hiszpanii albo jeszcze gdzie indziej i trenować mówienie na co dzień, co znacznie usprawnia proces nauki.

Hiszpański w Hiszpanii

Najczęściej wybieranym miejscem nauki hiszpańskiego na kursach zagranicznych jest oczywiście Hiszpania. Kraj ten słynie ze sprzyjającego klimatu. Ma też do zaoferowania wiele zabytków, znakomitą kuchnię i piękne plaże. Warto wybrać się do tego państwa chociaż raz w życiu. Z pewnością każdy znajdzie w nim to, co lubi robić w czasie wolnym.

Madryt czy Sewilla?

W Hiszpanii znajdziesz wiele atrakcyjnych turystycznie miast, a także wyjątkowo atrakcyjne wyspy, na których spędzisz czas pływając lub po prostu korzystając ze słońca. W Sewilli możesz zwiedzić piękną katedrę oraz obejrzeć Alkazar będący pałacem królewskim utrzymanym w stylu mauretańskim, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na pewno nie zabraknie Ci tutaj również przytulnych kawiarenek, w których lubią odpoczywać Hiszpanie. Z kolei stolica kraju, Madryt, to miasto nieco bardziej hałaśliwe. Zresztą, w całej Hiszpanii da się słyszeć charakterystyczny zgiełk rozmów, imprez czy śpiewów, typowy dla żywiołowych mieszkańców tego kraju. W Madrycie będziesz mógł wybierać spośród licznych zabytków i instytucji kultury. Na pewno odwiedzisz Plaza de España, czyli jeden z głównych placów miasta. Warto też zobaczyć katedrę La Almudena, wyjątkowe pałace i pięknie przystrzyżone parki.

Hiszpański w Meksyku

Jeśli chciałbyś odwiedzić Meksyk, to tutaj również możesz podszkolić umiejętności językowe. Co powiesz na pobyt niedaleko pięknej plaży, na której, po godzinach, będziesz mógł ćwiczyć swoją wymowę i zdolności pływackie?

Playa del Carmen albo hiszpańska Teneryfa

Meksyk oraz Hiszpania mają do zaoferowania wiele pięknych i czystych plaż. W Meksyku warto zarezerwować sobie pobyt w Playa del Carmen. To miasto to gwarancja udanego wypoczynku na złotym piasku. Poza tym zobaczysz tutaj ruiny Majów, które mogą Cię zaintrygować. Jeśli wolisz jednak wypoczywać na wybrzeżu Hiszpanii, to wybierz chociażby Teneryfę. Warto wybrać się w tutejsze góry czy aktywnie relaksować się, uprawiając sporty wodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *